Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 października 2024 12:18

Zawodnicy LUKS HIDORI Olecko z medalami na Warsaw Cup 2024

Zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego (LUKS) HIDORI Olecko z sukcesami zakończyli udział w międzynarodowych zawodach Taekwondo Olimpijskiego Warsaw Cup 2024, które odbyły się w Warszawie.
  • Źródło: LUKS HIDORI Olecko

Autor: archiwum LUKS HIDORI Olecko

Reprezentanci klubu zdobyli cztery medale w konkurencji kyorugi – walki sportowej, co jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej formy i zaangażowania młodych sportowców z Olecka.

Największym sukcesem może pochwalić się Celina Ptaszyńska, która zdobyła złoty medal w kategorii dzieci 8-9 lat. Jej doskonały występ zapewnił klubowi najwyższe miejsce na podium. Dobre rezultaty osiągnęli również Grzegorz Sawicki, Antoni Sienica i Antoni Miszczak, którzy zdobyli brązowe medale w swoich kategoriach. Sawicki rywalizował w tej samej grupie wiekowej co Ptaszyńska, natomiast Sienica walczył w kategorii młodzik, a Miszczak w kategorii junior.

Na wyróżnienie zasługują także Julia Sawicka i Julia Butkiewicz, które uplasowały się na 5. miejscach w swoich kategoriach, odpowiednio w grupach kadet i junior. Choć dziewczynki nie zdobyły medali, ich występy pokazały wielkie zaangażowanie i potencjał na przyszłe zawody.

Zawody Warsaw Cup 2024 zgromadziły około 330 zawodników z Polski, Łotwy i Ukrainy, co dodatkowo podkreśla wartość osiągnięć podopiecznych Doroty i Tomasza Miszczaków. Trenerzy są niezwykle dumni z wyników swoich zawodników, którzy z każdym kolejnym startem zdobywają cenne doświadczenie i potwierdzają swoją przynależność do czołówki młodych adeptów taekwondo.